Türkiye’nin, Ortopedi & Travmatoloji Uzmanı, Diz ve Kalça Protezi Doktoru…

Blog

Kalça Protezi Çıkması Nasıl Anlaşılır?

Kalça protezi takıldıktan sonra, hastaların duruş pozisyonlarına dikkat etmemeleri ve yanlış hareketler yapmaları durumunda kalça protezi gevşeyebilir. Proteze zarar verecek egzersizlerin yapılması protezin yerinden çıkmasına neden olur.

kalça protezi çıkması

Kalça Protezi Çıkması Nasıl Anlaşılır?

Kalça protezi çıkması, kalça ve uyluk çevresinde geçmeyen bir ağrı oluşmasına neden olur. Aynı zamanda kalça bölgesinde şişlikler ortaya çıkabilir.

Protezin gevşemesi ya da çıkması durumunda hareket esnasında metalik ses duyulabilir. Şiddetli ağrıya neden olan ve hastanın yürüyememesine yol açan kalça protezinin çıkması ya da gevşemesi durumunda geciktirmeden doktora başvurmak gereklidir.

Kalça protezi gevşemesi ya da çıkması durumunda, bir bacak diğerinden daha uzun konuma gelir. Hastalar yürüteç yardımıyla dahi yürüyemez. Kalça protezi çıkması durumunda, revizyon ameliyatı yapılması gerekir. Revizyon ameliyatı sonrasında, protez doğru şekilde yerleştirilir ve hastaların iyileşme süreci boyunca egzersizlerine devam etmeleri ve yanlış hareketlerde bulunmaktan kaçınmaları gerekir.

15 Mayıs 2018 Genel , ,
About Maksimum WEB

Leave a Reply